Masarykova základní škola Velká nad Veličkou
Masarykova základní školaVelká nad Veličkou

Úspěchy našich žáků ve sportovních soutěžích

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ – REPUBLIKOVÉ FINÁLE BRNO

Adéla Janků (8. A) vybojovala krásné 6. místo v republikovém finále ve víceboji ziskem 7 394 bodů. Svůj vynikající výkon ještě umocnila absolutním vítězstvím v hodu kriketovým míčkem (59,00 m). Celkem v této věkové kategorii startovalo 122 nejlepších dívek z celé ČR.

PŘESPOLNÍ BĚH – ŠKOLNÍ KOLO

Dne 16. 9. 2022 proběhlo školní kolo přespolního běhu pro žáky I. a II. stupně. Závodnice a závodníci byli rozděleni do třech věkových kategorií. Celkem se do soutěže zapojilo 134 chlapců a dívek. Kategorie I., 1. - 3. ročník, Dívky: 1. Súkupová Thea, 2. Zajíčková Martina,    3. Zámečníková Sofie, Chlapci: 1. Mička Filip Josef, 2. Pavlinec Jan, 3. Tomčala David, Kategorie II., 4. - 5. ročník, Dívky: 1. Šťastná Adéla, 2. Režňáková Timea, 3. Tkachenko Karolína, Chlapci: 1. Súkup Sebastian, 2. Sládeček Tomáš, 3. Peprna Štěpán, Kategorie III., 6. - 7. ročník, Dívky: 1. Zubíková Karolína, 2. Jagošová Karolína, 3. Kubíková Anna, Chlapci: 1. Pinkava Matěj, 2. Trýska Adam, 3. Miškeřík Šimon.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ – POLSKO

Po tříleté pauze způsobené koronavirovou epidemií se naše základní škola opět zúčastnila mezinárodního sportovního turnaje v Polsku. Tým děvčat obsadil ve florbalovém turnaji první místo. Podobně úspěšně se vedlo i chlapcům, kteří po výborných výkonech ovládli florbalový i fotbalový turnaj. Kromě sportu byl prostor i pro přátelská setkání a návštěvu zajímavých míst.

FLORBAL – OKRSKOVÉ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU

V úterý 1. listopadu se ve sportovní hale ve Velké nad Veličkou uskutečnilo okrskové kolo ve florbale starších chlapců. Celkem chlapci odehráli 5 zápasů (Blatnice pod Svatým Antonínkem, Lipov, Hroznová Lhota, Kuželov, Veselí nad Moravou) a se ziskem 6 bodů vybojovali hezké třetí místo.

FLORBAL – OKRESNÍ KOLO – DOLNÍ BOJANOVICE (DÍVKY)

Ve středu 16. 11. proběhlo v Dolních Bojanovicích okresní kolo ve florbale mladších dívek. Naše družstvo podalo ve všech utkáních velmi dobré výkony. Tým ve čtyřech zápasech (Dambořice, Dolní Bojanovice, Žarošice, Blatnice pod Svatým Antonínkem) vstřelil pět branek a se ziskem šesti bodů obsadil pěkné třetí místo.

FLORBAL – OKRSKOVÉ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU (DÍVKY)

V úterý 23. 11. se ve sportovní hale ve Velké nad Veličkou uskutečnilo okrskové kolo ve florbale starších dívek. Dominance našich děvčat byla zřejmá ve všech 5 zápasech (Blatnice pod Svatým Antonínkem, Lipov, Ratíškovice, Strážnice ŠK, Strážnice MK). 15 získaných bodů a celkem 19 vstřelených branek děvčatům zaručilo jasné vítězství v turnaji a postup na okresní finále.

NOHEJBAL – OKRESNÍ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU

Jako již tradičně se naše škola zhostila pořadatelství okresního přeboru žáků v nohejbale trojic. V kategorii starších žáků se sešlo deset nejlepších týmů z okresu. Naše družstvo nepoznalo hořkost porážky a zaslouženě celý turnaj vyhrálo. Pořadí: 1. Velká nad Veličkou, 2. Kuželov, 3. Kyjov, Joklíka.

FLORBAL – OKRESNÍ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU (DÍVKY)

Dlouhodobě vysokou kvalitu florbalových týmů potvrdil opět výkon družstva starších děvčat, které v konkurenci pěti nejlepších okresních kolektivů vybojovalo pěkné 3. místo.

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ – OKRESNÍ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU

Za účasti Šárky Kašpárkové proběhlo 2. března okresní kolo atletického víceboje. Tato tradiční sportovní akce přivítala téměř sto třicet sportujících dětí z pěti základních škol (Blatnice pod Svatým Antonínkem, Kuželov, Šardice, Velká nad Veličkou a Žarošice). Zasloužené vítězství a postup do krajského kola vybojoval tým žákyň a žáků MZŠ Velká nad Veličkou.

HÁZENÁ – KRAJSKÉ KOLO – MĚNÍN

Dne 3. 3. se konalo krajské kolo házené mladších dívek v Měníně. Tým našich házenkářských nadějí potvrdil opět vysoké kvality a zaslouženě postoupil na republikové finále. Výsledky turnaje: Velká nad Veličkou - Kuřim (38:13), Velká nad Veličkou -  Měnín (37:12).

VELICKÁ LAŤKA

Již 23. ročník tradiční atletické soutěže žáků a žákyň základních škol z Horňácka, Veselska, Strážnicka a Ostrožska přinesl i letos velmi kvalitní sportovní výsledky. Mezi všemi výkony vyčnívaly dva překonané rekordy. V kategorii mladších chlapců zaznamenal zápis do rekordních tabulek Ondřej Motyčka (MZŠ Velká nad Veličkou, 160 cm) a u starších chlapců to byl Patrik Oujezdský (ZŠ Dolní Bojanovice, 176 cm). Soutěž družstev o putovní pohár ředitele školy vyhrál tým ZŠ Dolní Bojanovice, druhou a třetí příčku obsadily družstva domácí základní školy. Soutěžilo 85 jednotlivců a 14 družstev.

PLAVÁNÍ – OKRESNÍ KOLO – RATÍŠKOVICE

Děvčata a kluci naší základní školy vzorně reprezentovali na okresním kole v Ratíškovicích, kde při plaveckých soutěžích dívky vybojovaly v nejstarší věkové kategorii druhé místo a mladší chlapci svou kategorii s přehledem vyhráli.

MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ SETKÁNÍ

V měsíci dubnu naše škola uspořádala mezinárodní turnaj, na kterém s našimi reprezentanty soupeřily sportovní týmy partnerského města z Polska a Slovenska. Po dramatických bojích jsme získali vítězství ve florbalovém turnaji dívek, druhým místem je pak úspěšně doplnil florbalový tým chlapců. Bronzové umístění zaznamenalo fotbalové družstvo chlapců.

McDONALD'S CUP – OKRSKOVÉ KOLO – HROZNOVÁ LHOTA

Ve středu 19. dubna proběhlo v Hroznové Lhotě okrskové kolo fotbalového turnaje dětí prvního stupně. Mladší kategorie si přivezla stříbrné medaile a starší tým vybojoval třetí místo.

POHÁR ROZHLASU – OKRESNÍ KOLO – HODONÍN

K nejkvalitnějším sportovním výkonům atletického jara patří krásné první místo kolektivu starších děvčat, které se prosadilo v těžké konkurenci 10 městských i vesnických sportovních týmů.

VŠEM SPORTOVCŮM GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI.

Datum vložení: 21. 5. 2023 19:42
Datum poslední aktualizace: 14. 6. 2023 9:03
Autor: Správce Webu