Masarykova základní škola Velká nad Veličkou,
příspěvková organizace
č. p. 461
696 74 Velká nad Veličkou
V úterý 29. listopadu se žáci čtvrté třídy zúčastnili předvánočního programu s názvem „Radujme se, veselme se“, který se konal ve Skanzenu ve Strážnici.
Program byl krásně sestavený. Během dopoledne jsme se žáky navštívili různé chaloupky ve Skanzenu a v každé jsme se seznámili s nějakými adventními nebo vánočními lidovými obyčeji a prohlédli jsme si, interiéry chaloupek vyzdobené podle dřívějších vánočních tradic. Při vstupu nás přivítal svatý Mikuláš s čertem a andělem a na konci nás se zpěvem doprovodili tři králové. Žáci se seznámili se spoustou zajímavostí, ochutnali některá dřívější tradiční jídla a cukroví, mohli si vyrobit vánoční přáníčka a ozdobit perníčky a také případně zakoupit nějaký drobný suvenýr. Celá akce byla moc hezká a všichni jsme si z ní odnesli spoustu zážitků.