Masarykova základní škola Velká nad Veličkou,
příspěvková organizace
č. p. 461
696 74 Velká nad Veličkou
V pondělí 20. února měli žáci třetí, čtvrté a páté třídy možnost zúčastnit se bruslení. Zájem o akci byl velký.
V minulých letech jsme jezdívali v zimních měsících bruslit do Veselí nad Moravou, ale letos tam kluziště neotevřeli, tak jsme hledali možnosti jak dětem tuto akci zprostředkovat jinde. Letos jsme si tedy pronajali kluziště v Uherském Ostrohu. I přes vyšší nemocnost, která v té době panovala, se bruslení zúčastnilo 52 žáků. Myslím, že i přes nějaké boule po setkání s tvrdostí ledu, to byla akce velmi zdařilá. Ti, kteří stáli na bruslích poprvé nebo se ještě necítili „jisti v kramflecích“, měli možnost zapůjčit si plastové „branky“, kterých se přidržovali a pomocí nichž se mohli lépe naučit bruslit. Někteří zdatnější bruslaři asistovali těm, kterým to ještě tak nešlo, jiní si užívali toho, jak velkou plochu na bruslení pro sebe mají, což při veřejném bruslení nebývá zvykem, a další zase hráli honičku na bruslích. Komu bylo zima, zahřál se čajem z termosky, případně si zakoupil horkou čokoládu. Děti si celou akci velmi užily. Pokud bude možnost, budeme se jim podobný zážitek snažit zprostředkovat ještě alespoň jednou než skončí zima.