Rovnou na obsah Rovnou na menu
Masarykova základní škola Velká nad Veličkou
Masarykova základní školaVelká nad Veličkou

Anglie 2024

29. 4. – 3. 5. 2024

V termínu 29. 4. – 3. 5. 2024 se 47 žáků druhého stupně zúčastnilo výjezdu do Velké Británie. Cestu nám pomohla realizovat brněnská cestovní kancelář CK Scholare, která nám zajistila i průvodce, dopravu, program, ubytování a vstupy na jednotlivé atrakce.

První den jsme strávili na cestě napříč Evropou, projeli jsme celou Českou republiku, Německo, Holandsko, Belgii a Francii.

Do Velké Británie jsme se na druhý den v brzkých ranních hodinách dostali z Calais vlakem Eurotunelem do Doveru. Naši řidiči pokračovali v jízdě a dopravili celou skupinu do přímořského města Brighton. Zde jsme navštívili Royal Pavilion, odpočinkové sídlo královské rodiny v indickém stylu, uvnitř zařízené ve stylu čínském. Následovala prohlídka Sea Life Centre se spoustou ryb a mořských živočichů. Zážitkem navíc nám bylo krmení želv. Večer jsme se autobusem přemístili do města Hook, místa našeho ubytování. V hotelu už na nás čekali s tříchodovou večeří.

Třetí den nás autobus odvezl do královského Windsoru a  Eatonu, kde se nachází škola, kterou navštěvovali členové královské rodiny a také 90% ministerských předsedů. Ve Windsoru jsme měli možnost prohlédnout si okolí hradu a centrum města. Odpoledne nás řidiči převezli autobusem do natáčecích studií Warner Bross, místa natáčení serií Harryho Pottera. V rozlehlých halách plných expozic, zajímavých ukázek z filmů, převleků a všeho reálného, co se v Harry Potterovi událo, jsme strávili bezmála čtyři hodiny. V komplexu obchodu se suvenýry si každý vybral něco na památku.

Čtvrtý den jsme se brzy ráno rozloučili v hotelu, který nám poskytl nejen výborné zázemí, ale i možnost ochutnat pravou anglickou kuchyni a vydali se na cestu do Londýna. Prohlídku jsme zahájili procházkou části Londýna Greenwich, vyfotili se u nultého poledníku, prošli kolem Námořnické akademie a Královské hvězdárny a následně se nalodili na vodní autobus po Temži. Po půlhodině cesty jsme vystoupili na mole přímo v centru města a už pěšky se vydali k London Eye. Rozděleni na dvě skupiny jsme obsadili dvě kabinky, které nás vyvezli nad Londýn. Ze shora jsme mohli obdivovat Big Ben, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Downing Street, ministerské budovy a parky Londýna. Tato místa jsme po sestupu z vyhlídkového kolotoče následně také pěšky prošli. Vodní autobus nás na konci dne dopravil zpět do zastávky Greenwich, kde už nás čekal náš autobus a cesta domů do České republiky.

Pátý den v pozdních večerních hodinách jsme dorazili zpět do Velké, plni zážitků a nezapomenutelných vzpomínek.

Vedoucí zájezdu: Mgr. Martina Zálešáková

Za kolektiv doprovázejících pedagogů: Mgr. Jana Švrčková a Bc. Eva Martin