Úspěchy našich žáků ve sportovních soutěžích

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ – REPUBLIKOVÉ FINÁLE BRNO
Adéla Janků (8. A) vybojovala krásné 6. místo v republikovém finále ve víceboji ziskem 7 394 bodů. Svůj vynikající výkon ještě umocnila absolutním vítězstvím v hodu kriketovým míčkem (59,00 m). Celkem v této věkové kategorii startovalo 122 nejlepších dívek z celé ČR.

PŘESPOLNÍ BĚH – ŠKOLNÍ KOLO

Dne 16. 9. 2022 proběhlo školní kolo přespolního běhu pro žáky I. a II. stupně. Závodnice a závodníci byli rozděleni do třech věkových kategorií. Celkem se do soutěže zapojilo 134 chlapců a dívek. Kategorie I., 1. - 3. ročník, Dívky: 1. Súkupová Thea, 2. Zajíčková Martina,    3. Zámečníková Sofie, Chlapci: 1. Mička Filip Josef, 2. Pavlinec Jan, 3. Tomčala David, Kategorie II., 4. - 5. ročník, Dívky: 1. Šťastná Adéla, 2. Režňáková Timea, 3. Tkachenko Karolína, Chlapci: 1. Súkup Sebastian, 2. Sládeček Tomáš, 3. Peprna Štěpán, Kategorie III., 6. - 7. ročník, Dívky: 1. Zubíková Karolína, 2. Jagošová Karolína, 3. Kubíková Anna, Chlapci: 1. Pinkava Matěj, 2. Trýska Adam, 3. Miškeřík Šimon.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ – POLSKO
       Po tříleté pauze způsobené koronavirovou epidemií se naše základní škola opět zúčastnila mezinárodního sportovního turnaje v Polsku. Tým děvčat obsadil ve florbalovém turnaji první místo. Podobně úspěšně se vedlo i chlapcům, kteří po výborných výkonech ovládli florbalový i fotbalový turnaj. Kromě sportu byl prostor i pro přátelská setkání a návštěvu zajímavých míst.

FLORBAL – OKRSKOVÉ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU
       V úterý 1. listopadu se ve sportovní hale ve Velké nad Veličkou uskutečnilo okrskové kolo ve florbale starších chlapců. Celkem chlapci odehráli 5 zápasů (Blatnice pod Svatým Antonínkem, Lipov, Hroznová Lhota, Kuželov, Veselí nad Moravou) a se ziskem 6 bodů vybojovali hezké třetí místo.

FLORBAL – OKRESNÍ KOLO – DOLNÍ BOJANOVICE (DÍVKY)
       Ve středu 16. 11. proběhlo v Dolních Bojanovicích okresní kolo ve florbale mladších dívek. Naše družstvo podalo ve všech utkáních velmi dobré výkony. Tým ve čtyřech zápasech (Dambořice, Dolní Bojanovice, Žarošice, Blatnice pod Svatým Antonínkem) vstřelil pět branek a se ziskem šesti bodů obsadil pěkné třetí místo.

FLORBAL – OKRSKOVÉ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU (DÍVKY)

V úterý 23. 11. se ve sportovní hale ve Velké nad Veličkou uskutečnilo okrskové kolo ve florbale starších dívek. Dominance našich děvčat byla zřejmá ve všech 5 zápasech (Blatnice pod Svatým Antonínkem, Lipov, Ratíškovice, Strážnice ŠK, Strážnice MK). 15 získaných bodů a celkem 19 vstřelených branek děvčatům zaručilo jasné vítězství v turnaji a postup na okresní finále.

NOHEJBAL – OKRESNÍ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU

Jako již tradičně se naše škola zhostila pořadatelství okresního přeboru žáků v nohejbale trojic. V kategorii starších žáků se sešlo deset nejlepších týmů z okresu. Naše družstvo nepoznalo hořkost porážky a zaslouženě celý turnaj vyhrálo. Pořadí: 1. Velká nad Veličkou, 2. Kuželov, 3. Kyjov, Joklíka.

FLORBAL – OKRESNÍ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU (DÍVKY)
           Dlouhodobě vysokou kvalitu florbalových týmů potvrdil opět výkon družstva starších děvčat, které v konkurenci pěti nejlepších okresních kolektivů vybojovalo pěkné 3. místo.

VŠEM SPORTOVCŮM GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI.