Napište nám

6 + 6

Úspěchy našich žáků ve sportovních soutěžích

VYBÍJENÁ – OKRESNÍ FINÁLE – HODONÍN
 
Tým složený z děvčat prvního stupně vzorně reprezentoval naši základní školu na okresním finále, kde vybojoval celkové vítězství a zaslouženě postoupil na krajské finále do Brna.
 
MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ SETKÁNÍ – VELKÁ NAD VELIČKOU
 
V měsíci dubnu naše základní škola pořádala mezinárodní turnaj, na kterém s našimi reprezentanty soupeřily sportovní týmy partnerského města z Polska. Po dramatických bojích jsme získali vítězství ve florbalovém turnaji chlapců i dívek.
 
McDONALDS CUP – OKRSKOVÉ KOLO – HROZNOVÁ LHOTA
 
Ve středu 10. dubna proběhlo v Hroznové Lhotě okrskové kolo fotbalového turnaje dětí prvního stupně. Mladší kategorie si přivezla bronzové medaile a starší tým vybojoval vítězství a postup do okresního finále. Našim nejmenším sportovním nadějím děkujeme za reprezentaci a moc gratulujeme.
 
MALÝ FLORBAL – OKRSKOVÉ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU – STARŠÍ ŽÁCI
 
Družstvo starších chlapců opět potvrdilo svou florbalovou kvalitu a úspěšně dokráčelo k pěknému druhému místu. V turnaji soupeřilo celkem 6 základních škol. Všem chlapcům blahopřejeme. 
 
MALÁ KOPANÁ – OKRSKOVÉ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU – STARŠÍ ŽÁCI
 
Kolektiv starších chlapců bojoval 8. dubna o postup na okresní finále v malé kopané. Kluci v průběhu celého turnaje nepoznali hořkost porážky a zasloženě postoupili. Gratulujeme.
 
MALÝ FLORBAL – OKRSKOVÉ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU
 
V úterý 2. dubna proběhlo ve Velké nad Veličkou okrskové kolo malého florbalu mladších chlapců. V konkurenci 6 florbalových týmů naši chlapci vybojovali krásné druhé místo. Děkujeme za reprezentaci a gratulujeme. 
 
SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ – OKRESNÍ FINÁLE – VELKÁ NAD VELIČKOU
 
   Pod odborným dohledem olympijské medailistky Šárky Kašpárkové proběhlo 7. března okresní finále atletického víceboje. Tento již 10. ročník soutěže přivítal téměř stovku sportujících dětí ze čtyř základních škol (Blatnice pod Svatým Antonínkem, Hroznová Lhota, Kuželov a Velká nad Veličkou). Zasloužené vítězství a postup do krajského kola vybojoval tým žákyň a žáků MZŠ Velká nad Veličkou. Všem závodníkům děkujeme  a medailistům jednotlivých kategorií gratulujeme.
 
Kompletní přehled výsledků naleznete zde.
 
NOHEJBAL – OKRESNÍ FINÁLE – VELKÁ NAD VELIČKOU

   Velmi kvalitní výsledek zaznamenali naši chlapci již tradičně v nohejbalu trojic, kde mladší družstvo obsadilo 4. místo a starší nepoznalo hořkost porážky a zaslouženě celý turnaj vyhrálo.

 
FLORBAL – OKRSKOVÉ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU
 
     Dne 13. 11. proběhlo ve Velké nad Veličkou okrskové kolo ve florbale mladších chlapců. Družstvo našich žáků podalo ve všech utkáních výborné výkony. Tým v pěti zápasech (Lipov, Blatnice pod Svatým Antonínkem, Kuželov, Hroznová Lhota, Veselí nad Moravou) nepoznal hořkost porážky a zaslouženě postoupil do okresního finále.
 
PLAVÁNÍ – OKRESNÍ FINÁLE – RATÍŠKOVICE
 
     Děvčata a kluci naší základní školy vzorně reprezentovali i na okresním finále v Ratíškovicích, kde při plaveckých soutěžích vybojovali v nejmladších věkových kategoriích chlapců a dívek dvě druhá místa.
 
STOLNÍ TENIS – OKRESNÍ FINÁLE – HODONÍN
 
     Družstvo našich starších děvčat nepoznalo v kvalitní konkurenci šesti základních škol hořkost porážky a zaslouženě vybojovalo 1. místo. Krásně je svým výsledkem doplnily mladší dívky, které obsadily 3. místo.
 
MEZINÁRODNÍ TURNAJ – POLSKO

    Jubilejní desátá návštěva družebního města přinesla opět spoustu radosti pro naši základní školu. Děvčata srdnatě bojovala v mezinárodní konkurenci pěti týmů a po třech vítězstvích a jedné porážce obsadila pěkné druhé místo. Ještě o něco lépe se vedlo chlapcům, kteří bez jediné prohry zaslouženě vyhráli a mohli tak převzít cenný pohár pro vítěze.
 
ZÁTOPKOVA PĚTKA – HROZNOVÁ LHOTA

     V pátek 5. 10. proběhl v Hroznové Lhotě již 21. ročník štafetového běhu, který přinesl kromě krásného podzimního počasí i výborné sportovní výkony. Štafeta našich chlapců a děvčat vybojovala krásné 1. místo.

ZÁTOPKŮV PŮLMARATON – HROZNOVÁ LHOTA
     Letošní již 22. ročník této tradiční sportovní soutěže byl opět velmi úspěšný pro naše sportovce, když po roce snažení a tréninku zaslouženě zvítězili a získali tak titul nejlepší vesnické školy okresu Hodonín.
 
PŘESPOLNÍ BĚH – OKRESNÍ FINÁLE – HODONÍN
     V další atletické soutěži se naše základní škola stala 3. nejlepší školou okresu Hodonín (13 startujících škol). Nejkvalitnější výkon podalo družstvo starších děvčat, které ve své věkové kategorii obsadilo pěkné 2. místo.
 
PŘESPOLNÍ BĚH – ŠKOLNÍ KOLO
    Dne 10. 9. 2018 proběhlo školní kolo přespolního běhu pro žáky I. a II. stupně. Závodnice a závodníci byli rozděleni do třech věkových kategorií. Celkem se do soutěže zapojilo 148 chlapců a dívek. Všech závodníkům děkujeme za aktivní účast a medailistům jednotlivých kategorií gratulujeme.
 
Kategorie I., 1. - 3. ročník
 
Dívky:    1. Kolajová Aneta
              2. Jandová Hana
              3. Smrčková Aneta
 
Chlapci:  1. Pinkava Matěj
               2. Čupera Jakub
               3. Pachl Richard
 
Kategorie II., 4. - 5. ročník
 
Dívky:   1. Janků Adéla
              2. Krausová Barbora
              3. Čajková Daniela
 
Chlapci:  1. Valášek Adam
               2. Slovák Adam
               3. Čambal Robin
 
Kategorie III., 6. - 7. ročník
 
Dívky:    1. Rausová Michaela
              2. Krausová Tereza
              3. Slováková Karolína
 
Chlapci:  1. Rumíšek Martin
               2. Procházka Vít
               3. Lipár Lukáš 
 
SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ – REPUBLIKOVÉ FINÁLE - BRNO
   Zuzana Čajková vybojovala 21. místo v republikovém finále ve víceboji ziskem 7 235 bodů. Celkem v této věkové kategorii startovalo 72 nejlepších dívek z celé ČR. Zuzka se na republikové finále probojovala již podruhé a opět svými výbornými výkony vzorně reprezentovala naši základní školu. Děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k dosaženým sportovním výsledkům. 
 
 
 

 

© 2011 - Masarykova základní škola Velká nad Veličkou • Realizace web studio dat