Napište nám

9 + 5

Úspěchy našich žáků ve sportovních soutěžích - školní rok 2021/2022

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ – OKRESNÍ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU
Pod odborným dohledem Šárky Kašpárkové proběhlo 3. března okresní KOLO atletického víceboje. Tato sportovní akce přivítala téměř stovku sportujících dětí ze čtyř základních škol (Blatnice pod Svatým Antonínkem, Kuželov, Šardice a Velká nad Veličkou). Zasloužené vítězství a postup do krajského kola vybojoval tým žákyň a žáků MZŠ Velká nad Veličkou.

VELICKÁ LAŤKA
Po tříleté pauze způsobené pandemií koronaviru se na Horňácku zase skákalo do výšky. V rámci dvaadvacátého ročníku tradiční Velické laťky se představilo téměř devadesát chlapců a dívek ze sedmi základních škol. Putovní pohár ředitele Masarykovy základní školy cestoval po tuhém boji do Uherského Ostrohu. Domácí družstvo obsadilo 2. místo.

FLORBAL – OKRSKOVÉ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU
V úterý 29. 3. proběhlo ve Velké nad Veličkou okrskové kolo ve florbalu starších chlapců. Družstvo našich žáků podalo ve všech utkáních velmi dobré výkony. Tým ve čtyřech zápasech (Lipov, Kuželov, Hroznová Lhota, CZŠ Veselí nad Moravou) nasázel svým soupeřům šest branek a se ziskem šesti bodů obsadil pěkné třetí místo.

FLORBAL – OKRESNÍ KOLO – DOLNÍ BOJANOVICE
Dlouhodobě vysokou kvalitu florbalových týmů potvrdil opět výkon družstva mladších děvčat, které v konkurenci čtyř nejlepších okresních kolektivů vybojovalo 1. místo a zasloužený postup do krajského kola v Blansku.

NOHEJBAL – OKRESNÍ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU
Velmi kvalitní výsledek zaznamenali naši chlapci již tradičně v nohejbalu trojic, kde starší družstvo obsadilo 2. místo a mladší nepoznalo hořkost porážky a zaslouženě celý turnaj vyhrálo (v každé věkové kategorii startovalo šest nejlepších týmů okresu Hodonín).

McDONALD'S CUP – OKRSKOVÉ KOLO – HROZNOVÁ LHOTA
Ve středu 27. dubna proběhlo v Hroznové Lhotě okrskové kolo fotbalového turnaje dětí prvního stupně. Mladší kategorie si přivezla bronzové medaile a starší tým vybojoval 2. místo a postup do okresního finále.

McDONALD'S CUP – OKRESNÍ KOLO – HROZNOVÁ LHOTA
Tým starších chlapců vybojoval po velmi vyrovnaných zápasech 5. místo.

FLORBAL – OKRESNÍ KOLO – VELKÁ NAD VELIČKOU
Podobně úspěšné jako jejich mladší kolegyně byla i starší děvčata, která získala cenné 2. místo (šest startujících týmů).

MALÁ KOPANÁ – OKRESNÍ KOLO – ROHATEC
Kolektiv mladších chlapců bojoval 19. května o postup do krajského finále v malé kopané. Kluci v průběhu celého turnaje nepoznali hořkost porážky a zaslouženě postoupili.

HORŇÁCKÝ ČTYŘBOJ – LIPOV
Žáci 1. stupně se zúčastnili 8. ročníku sportovní soutěže Horňácký čtyřboj v Lipově. Soutěžili ve dvou kategoriích - mladší (2. a 3. ročník) a starší (4. a 5. ročník) ve čtyřech disciplínách – běh 60 m, skok daleký, přehazovaná a štafeta. Ve skoku dalekém se za jednotlivce umístily Viktorie Šmachová (3. místo) a Adéla Šťastná (2. místo), v běhu 60 m Adéla Šťastná (2. místo) a Anna Kubíková (3. místo). V obou kategoriích se naše družstva umístila na 2. místě, celkově jsme obsadili 3. místo.

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ – KRAJSKÉ KOLO – BRNO
Za účasti 15 nejlepších škol proběhlo krajské kolo atletického víceboje. Tým žákyň a žáků MZŠ Velká nad Veličkou obsadil 9. místo. V kategorii jednotlivců zazářili: 3. místo Barbora Krausová 7. A, Karolína Zubíková 6. A, 2. místo Adam Trýska 6. B, 1. místo a postup na republikové finále Adéla Janků 7. A.

MALÁ KOPANÁ – OKRESNÍ KOLO – BLATNICE POD SVATÝM ANTONÍNKEM
Starší chlapci vybojovali v silné konkurenci devíti družstev pěkné třetí místo.

MALÁ KOPANÁ – KRAJSKÉ KOLO – BLANSKO
Mladší chlapci uzavřeli letošní sportovní zápolení pěkným čtvrtým místem na krajském finále v Blansku.

FLORBAL – KRAJSKÉ KOLO – BLANSKO
Na krajském kole potvrdil florbalový tým mladších dívek skvělou formu a po kvalitním výkonu ve všech zápasech zaslouženě zakončil úspěšný sportovní rok krásným druhým místem. Celkové výsledky turnaje: 1. Znojmo, 2. Velká nad Veličkou, 3. Drásov, 4. Břeclav, 5. Blansko, 6. Brno.

HÁZENÁ – REPUBLIKOKÉ FINÁLE – MOST
Vrcholem letošního sportovního roku bylo republikové finále v házené. V silné konkurenci nejlepších týmů z celé ČR se naše děvčata nebojácně rvala o každý míč a zaslouženě obsadila krásné 1. místo. Opět se tedy ukázalo, že i malá vesnická škola může dosáhnout cenného sportovního úspěchu. Celkové výsledky republikového finále: 1. Jihomoravský kraj – MZŠ Velká nad Veličkou, 2. Plzeňský kraj - 31. ZŠ Plzeň, 3. Kraj Praha – ZŠ Eden, 4. Olomoucký kraj – ZŠ Přerov Za mlýnem, 5. Zlínský kraj – ZŠ Křiby, 6. Jihočeský kraj – ZŠ F. L. Čelakovského Strakonice, 7. Moravskoslezský kraj – ZŠ Klimkovice, 8. Ústecký kraj - 7. ZŠ Most.

CELKOVÉ VÍTĚZSTVÍ V ASOCIACI ŠKOLNÍCH SPORTOVNÍCH KLUBŮ OKRESU HODONÍN
Již podeváté v řadě se naši sportovci stali absolutním vítězem v bodování asociace školních sportovních klubů a získali tak titul nejlepší sportovní škola okresu Hodonín (32 soutěžících základních škol).

VŠEM SPORTOVCŮM GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI.

© 2011 - Masarykova základní škola Velká nad Veličkou • Realizace web studio dat